Kilpailu 13.6.2015 A joukkuekilpailu yhteistulos, paikka Oulu - Joukkue SM 2015, järjestäjä Active Dogs ry

Medi-joukkue yhteistulos, tuomari Mika Moilanen, joukkueita 63
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 87 Tamskin Medit TAMSK 111,42 -35,58 0 -35,58  
  1 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén 38,21 -10,79 0 -10,79 *
  2 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki 42,45 -6,55 0 -6,55  
  3 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju 36,54 -12,46 0 -12,46 *
  4 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen 36,67 -12,33 0 -12,33 *
  5 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki       VARA  
2 74 Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry HSKH 120,59 -26,41 0 -26,41  
  1 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen 41,42 -7,58 0 -7,58 *
  2 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio 40,96 -8,04 0 -8,04 *
  3 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen 44,02 -4,98 5 5  
  4 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo 38,21 -10,79 0 -10,79 *
  5 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku       VARA  
3 84 Jakobstadsnejdens Kennelförening rf - Pietarsaarenseudun Kennelseura ry JKF 136,26 -10,74 0 -10,74  
  1 kääsna Iza Castlewolf Gi'za-Girl Viktoria Johansson 53,25 4,25 5 9,25  
  2 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm 44,34 -4,66 0 -4,66 *
  3 kesvil Hessu Celesterling Night Flame Anna-Maria Pokela 46,68 -2,32 0 -2,32 *
  4 shelam Rocky Yokotai Rock To The Top Ellinor Johansson 45,24 -3,76 0 -3,76 *
  5 koohon Elvis Estaikas Elpidus Anette Fagerholm       VARA  
4 82 Rauman Käyttö- ja Seurakoirat ry RAUMA 116,83 -30,17 5 5  
  1 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen 44,77 -4,23 0 -4,23 *
  2 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen       HYL  
  3 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala 36,22 -12,78 5 5 *
  4 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala 35,84 -13,16 0 -13,16 *
  5 espves Naga Bonachón Morich Taru Mäkinen       VARA  
5 92 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK 117,40 -29,60 5 5  
  1 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo 39,31 -9,69 0 -9,69 *
  2 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo       HYL  
  3 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen 39,18 -9,82 0 -9,82 *
  4 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen 38,91 -10,09 5 5 *
  5 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen       VARA  
6 111 Päijät-Hämeen Agility-Urheilijat ry P-HAU 120,52 -26,48 5 5  
  1 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi 36,94 -12,06 5 5 *
  2 shelam Miina Pikikuonon Passionata Kati Töllinen 45,21 -3,79 0 -3,79 *
  3 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri 38,37 -10,63 0 -10,63 *
  4 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi 41,59 -7,41 10 10  
  5 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä       VARA  
7 107 Rovaniemen Käyttökoirat ry RAGIT 123,89 -23,11 5 5  
  1 schape Tuuni High Volts Isla Wuffy Seija Matero 42,32 -6,68 5 5 *
  2 espves Seela Very Important Paquita Merja Kuntsi       HYL  
  3 kesvil Linus Katupoika Emma Vasko 41,66 -7,34 0 -7,34 *
  4 schape Unna High Volts Hocus-Pocus Seija Matero 39,91 -9,09 0 -9,09 *
  5 schape Ruusu High Volts Hippie Flower Riikka Koistinen       VARA  
8 105 Oulun Koirakerho ry OKK 124,36 -22,64 5 5  
  1 shelam Siina Amor'jade Aurora Of Alicante Tuija Annala 41,16 -7,84 5 5 *
  2 shelam Speedy Lemmikkipolun Speedy Gonzales Maiju Mertala 44,92 -4,08 0 -4,08 *
  3 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas 38,28 -10,72 0 -10,72 *
  4 shelam Roni Taiga Doo's Go For It Anna-Maria Niemelä       HYL  
  5 amecoc Helmi Pirkhill's Bit Of Biscuit Jenna Simula       VARA  
9 130 Agility-Team Turku ry ATT 127,68 -19,32 5 5  
  1 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh 40,17 -8,83 0 -8,83 *
  2 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola 44,05 -4,95 0 -4,95 *
  3 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen 43,46 -5,54 5 5 *
  4 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö 37,81 -11,19 10 10  
  5 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen       VARA  
10 99 Hyvinkään Seudun Kennelkerho ry HSKK 129,72 -17,28 5 5  
  1 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula 39,48 -9,52 0 -9,52 *
  2 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen 50,03 1,03 5 6,03  
  3 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen 47,66 -1,34 5 5 *
  4 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka 42,58 -6,42 0 -6,42 *
  5 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä       VARA  
11 78 Pohjois-Karjalan Seurakoirat Poks ry POKS RY 131,59 -15,41 5 5  
  1 koohon Sirius Maricosan's Pax Orion Taru Nyyssönen 46,88 -2,12 0 -2,12 *
  2 koohon Aurinko Muskettikoiran Xenia Taru Nyyssönen 44,44 -4,56 0 -4,56 *
  3 cocspa Bella Jalabelle Gingerbell Tiina Nevalainen 54,93 5,93 5 10,93  
  4 shelam Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen 40,27 -8,73 5 5 *
12 103 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK 132,96 -14,04 5 5  
  1 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Pia Helander 47,16 -1,84 5 5 *
  2 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä 45,63 -3,37 0 -3,37 *
  3 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander       HYL  
  4 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä 40,17 -8,83 0 -8,83 *
13 81 Suomen Schapendoes ry SCHAPE 135,07 -11,93 5 5  
  1 schape Tellu Rangerin Rieputa Rallaa Mirka Forsman 47,64 -1,36 0 -1,36 *
  2 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme       HYL  
  3 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento 42,93 -6,07 5 5 *
  4 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen 44,50 -4,50 0 -4,50 *
14 73 Riihimäen Agility ry RIMA 109,22 -37,78 10 10  
  1 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen 35,86 -13,14 0 -13,14 *
  2 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén 39,69 -9,31 10 10  
  3 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen 37,47 -11,53 5 5 *
  4 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski 35,89 -13,11 5 5 *
  5 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén       VARA  
15 71 Shetlanninlammaskoirat - Shetland Sheepdogs ry SHELT 111,97 -35,03 10 10  
  1 shelam Heppu Amor`jade Alejandro Amigo Mirva Tolvanen 37,90 -11,10 0 -11,10 *
  2 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela 38,31 -10,69 5 5 *
  3 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi 44,59 -4,41 10 10  
  4 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola 35,76 -13,24 5 5 *
  5 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto       VARA  
16 110 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU 116,09 -30,91 10 10  
  1 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin 38,04 -10,96 0 -10,96 *
  2 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom 43,12 -5,88 10 10  
  3 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin 39,34 -9,66 5 5 *
  4 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja 38,71 -10,29 5 5 *
  5 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin       VARA  
17 94 Hukka-Putki ry HU-PU 122,05 -24,95 10 10  
  1 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää 44,92 -4,08 5 5 *
  2 shelam Iisa Amarantes Que Viva Jani Rautio       HYL  
  3 kesvil Pinna Woolly Bohemia`s Elite Rose Anu Holopainen 37,47 -11,53 0 -11,53 *
  4 shelam Raiku Cloudgarden`s Fast Fellow Anna Ström 39,66 -9,34 5 5 *
18 119 Fitdog Agilitytiimi NU-PU 123,89 -23,11 10 10  
  1 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas 41,90 -7,10 5 5 *
  2 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund       HYL  
  3 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds 44,11 -4,89 5 5 *
  4 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen 37,88 -11,12 0 -11,12 *
  5 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng       VARA  
19 102 Turun Seudun Agilityurheilijat ry TSAU 124,85 -22,15 10 10  
  1 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander       HYL  
  2 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts 40,40 -8,60 0 -8,60 *
  3 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen 40,03 -8,97 0 -8,97 *
  4 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken       POIS  
  5 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen 44,42 -4,58 10 10 *
20 125 Kookoo99 ry KK-99 126,16 -20,84 10 10  
  1 shelam Nolan Amarantes Iquitos Virpi Ruotsalainen 44,61 -4,39 10 10 *
  2 manter Elvis Rockstyle's Unique Melody Emmi Thure       HYL  
  3 koohon Nova Burning Red's Amazing Number One Paula Lauanne 40,83 -8,17 0 -8,17 *
  4 shelam Unna Shandy's Nice To See You Jasmin Saarinen 40,72 -8,28 0 -8,28 *
  5 shelam Peppi Crimson Light's Collar Design Jasmin Saarinen       VARA  
21 129 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK 129,91 -17,09 10 10  
  1 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen 40,76 -8,24 0 -8,24 *
  2 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala 46,67 -2,33 0 -2,33 *
  3 shelam Vilma Bumtsi Bum Rattle Box Trick Linda Loikkanen       HYL  
  4 koohon Pimu Lentävän Luppakorvan Tuulispää Taina Niemi 42,48 -6,52 10 10 *
  5 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala       VARA  
22 114 Walkeakosken Agility Team WALAT ry WALAT 132,42 -14,58 10 10  
  1 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen       HYL  
  2 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn 43,22 -5,78 10 10 *
  3 shelam Tuittu Uneksijan Haaveuni Marita Vainio 43,99 -5,01 0 -5,01 *
  4 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio 45,21 -3,79 0 -3,79 *
23 124 Villähteen Agility-Urheilijat ry VAU 138,51 -8,49 10 10  
  1 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen       HYL  
  2 pumi Pipsa Jellum's Geena Heidi Katajainen 48,33 -0,67 10 10 *
  3 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi 43,88 -5,12 0 -5,12 *
  4 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen 46,30 -2,70 0 -2,70 *
  5 breton Wanda Yavanna's Monique Taina Heini       VARA  
24 101 Sawon Agilityurheilijat ry SWAU 113,94 -33,06 15 15  
  1 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me OIli Pirttimäki 37,01 -11,99 5 5 *
  2 manter Memphis Rainsong N Bonwild Gone In Sixty Seconds Tea Vimpari       HYL  
  3 kesvil core High Score Starring Moravia Heidi Savolainen 38,50 -10,50 0 -10,50 *
  4 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen 38,43 -10,57 10 10 *
25 122 Helsingin Agility Urheilijat ry HAU 115,02 -31,98 15 15  
  1 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka 35,66 -13,34 0 -13,34 *
  2 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta       HYL  
  3 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka 42,68 -6,32 15 15 *
  4 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen 36,68 -12,32 0 -12,32 *
  5 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta       VARA  
26 85 Jyväskylän Agility Team ry JAT 123,77 -23,23 15 15  
  1 tarupi Albert Tarupihan Einstein Heidi Turunen 36,82 -12,18 5 5 *
  2 auskel Kettu Kelmi Liehuva Liekki Jari Hokkanen 38,69 -10,31 5 5 *
  3 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen 48,26 -0,74 5 5 *
  4 kesvil Taavi Top Secret Von Anke's Aristodogs Päivi Tuulimo       POIS  
  5 auskar Seela Wallaroo Miss Moneypenny Aino Kinnunen       HYL  
27 112 Keski-Pohjanmaan Koirakilta ry K-PKK 124,32 -22,68 15 15  
  1 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo 36,18 -12,82 10 10 *
  2 kesvil Fifi Chic Icedance Pia Prest 45,55 -3,45 0 -3,45 *
  3 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Pia Prest 42,59 -6,41 5 5 *
  4 kromfo Zero A´mael Mellon Celeborn Elina Paavola 40,92 -8,08 10 10  
  5 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén       VARA  
28 96 Border Agility Team ry BAT 129,26 -17,74 15 15  
  1 espves Roa Caraydan Gea Minna Vilmi 46,10 -2,90 5 5 *
  2 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Kristiina Honkonen 41,83 -7,17 0 -7,17 *
  3 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila 41,33 -7,67 10 10 *
  4 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko       HYL  
  5 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Vilmi       VARA  
29 118 Suonenjoen Palvelus- ja Seurakoiraharrastajat ry SPSH 131,81 -15,19 15 15  
  1 shelam Zim Amarantes Dis-Moi-Miroir Senni Kauppinen 40,96 -8,04 5 5 *
  2 shelam Into Decision Fearless Fighter Jaana Rautio 42,95 -6,05 15 15  
  3 beagle Särö Midian's Häjy Hanski Elli Hartikainen 47,13 -1,87 5 5 *
  4 shelam Vili Bernoban Hehkuviini Jari Sorsa 43,72 -5,28 5 5 *
30 86 Kiimingin Koiraharrastajat ry KIIKO 133,62 -13,38 15 15  
  1 kesvil Duke Dualcore Iiris Manninen 43,28 -5,72 5 5 *
  2 kesvil Core Crusea's Hard-core Juha Lehtikangas 44,42 -4,58 5 5 *
  3 kesvil Sulo Miracle Minx Artaxerxes Juha Lehtikangas       HYL  
  4 stbter Uuno Stormvindens Number One Uno Hanna Partanen 45,92 -3,08 5 5 *
  5 kesvil Huge Hugo Junior Von Anke's Aristodogs Juha Lehtikangas       VARA  
31 131 Lappeenrannan Agility Urheilijat ry LAU 122,71 -24,29 20 20  
  1 mudi Pamela Irhaberki Csinos Csitri Kirsi Kokkonen       HYL  
  2 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen 41,67 -7,33 0 -7,33 *
  3 parson Carlos Duarte Da Roseira Brava Kirsi Kyröläinen 42,60 -6,40 10 10 *
  4 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti 38,44 -10,56 10 10 *
  5 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lukkarinen       VARA  
32 80 Active Dogs ry ACTIV 123,39 -23,61 20 20  
  1 kesvil Tatsi Miracle Minx Bohemianrapsody Marika Tähti       HYL  
  2 espves Vimma Concurrido Jarabe Hanna Haataja 43,25 -5,75 10 10 *
  3 kesvil Tuua Woolly Bohemia's American Beauty Taina Airaksinen 37,61 -11,39 0 -11,39 *
  4 kromfo Vipu Kipazin Mentha Viridis Pasi Röyttä 42,53 -6,47 10 10 *
  5 kkette Atte Rockfox's Agility Addict Anna Kivari       VARA  
33 83 Parsonrusselinterrierit ry Medit PRT 126,19 -20,81 20 20  
  1 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen 48,69 -0,31 10 10 *
  2 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen 41,86 -7,14 0 -7,14 *
  3 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen 41,65 -7,35 15 15  
  4 parson ukko Kamunkorven Julma-Jussi Ville Pirisjoki 35,64 -13,36 10 10 *
  5 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen       VARA  
34 104 Pinserit ry PINS 126,98 -20,02 20 20  
  1 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki 39,51 -9,49 5 5 *
  2 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri 43,78 -5,22 5 5 *
  3 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen 43,69 -5,31 10 10 *
  4 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo       HYL  
  5 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen       VARA  
35 79 Procanis Team ry PCTEAM 131,72 -15,28 20 20  
  1 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine 43,33 -5,67 10 10 *
  2 shelam Mocca Huisin My Melody Katri Arvonen 44,57 -4,43 10 10  
  3 shelam Bella Pihlajapirtin Night Shadow Marjukka Helin 42,32 -6,68 5 5 *
  4 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen 46,07 -2,93 5 5 *
36 123 Suomen Villakoirakerho SVK ry SVK 132,12 -14,88 20 20  
  1 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu 41,99 -7,01 10 10 *
  2 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen 45,32 -3,68 5 5 *
  3 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen 44,92 -4,08 10 10  
  4 kesvil Tara Ain'uljas Violette Reija Keskinen 44,81 -4,19 5 5 *
  5 kesvil Kasi Casadoris Casimir Alli Arppe       VARA  
37 98 Janakkalan Koirakerho ry JANKK 133,15 -13,85 20 20  
  1 pumi Otto Jellum's Echo Timo Karumaa 42,23 -6,77 10 10 *
  2 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka 48,17 -0,83 5 5 *
  3 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren       HYL  
  4 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren 42,75 -6,25 5 5 *
38 108 Mediarctic ARCT 145,16 1,15 20 21,15  
  1 cocspa Debbie Jenlin Philadelphia Satu Kamunen 48,73 -0,27 5 5 *
  2 borter Korppu Grindstones Break A Leg Heidi Matila 50,15 1,15 10 11,15 *
  3 koohon Thelma Chirpy Mercury Kaisa Sonntag 46,28 -2,72 5 5 *
  4 mudi Nova Irhaberki Bodros Babó Rauno Virta       HYL  
39 127 High Five Agility Team ry HIFI 134,06 2,59 20 22,59  
  1 shelam Bono Susadan Zidane Marko Pehkonen 46,90 -2,10 10 10 *
  2 shelam Vili Cloudgarden's Double-O-Seven Miia Korhonen 51,59 2,59 5 7,59 *
  3 breton MYY Kieppikurun Bikku Myy Elina Juntunen 35,57 -13,43 5 5 *
  4 mittel Bruno Blackbagheera's Jameson Anna-Maaria Paasonen 52,85 3,85 10 13,85  
  5 pohpys Pirkko Julmanjärven Jeeveli Jenni Jäntti       VARA  
40 121 Keravan Agility Team ry KAT 140,95 4,41 20 24,41  
  1 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen       HYL  
  2 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen 53,41 4,41 10 14,41 *
  3 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen 38,98 -10,02 5 5 *
  4 lagrom Ambra Jarlein Ambra Sirpa Jääskeläinen 48,56 -0,44 5 5 *
41 128 Oulun Seudun KAS Medit KAS 157,03 14,84 10 24,84  
  1 lagrom Usva Lumilux Fiamma Di Neve Moona Halvari       HYL  
  2 kääsna Wallu Juliuksen Nick Nolte Mervi Kinisjärvi 45,48 -3,52 0 -3,52 *
  3 mittel Mauri Blackbagheera's Joy Of My Life Virpi poutanen 63,84 14,84 0 14,84 *
  4 parson Jaffa Tallitontun Yvo Moona Halvari 47,71 -1,29 10 10 *
  5 novnou Kiira Hummelviksgårdens Grimhildr Kiira Marja Kalinen       VARA  
42 75 Novascotiannoutajat ry NOVA 115,22 -31,78 25 25  
  1 novnou Rooa Hämäjärven Are You Ready Mari Kattainen       HYL  
  2 novnou Tikru Redadict Measure Maid Saara-Maija Kallio 38,45 -10,55 5 5 *
  3 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas 40,46 -8,54 5 5 *
  4 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Matleena Kallio 36,31 -12,69 15 15 *
  5 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas       VARA  
43 109 Suomen Kooikerhondje ry KOOHO 122,12 -24,88 25 25  
  1 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa 37,71 -11,29 10 10 *
  2 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava 38,91 -10,09 5 5 *
  3 koohon Aida Cavalriina's Sandra Sinatra Anne Hirvonen       HYL  
  4 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen 45,50 -3,50 10 10 *
44 76 Saarijärven Seudun Kennelkerho ry SSK 134,10 -12,90 25 25  
  1 manter Sani Yellow Moon's Black Swan Jaana Kekkonen 41,63 -7,37 10 10 *
  2 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen       KESK  
  3 tarupi Aapo Tarupihan Nuuskamuikkunen Reetta Rutanen 44,87 -4,13 5 5 *
  4 espves Myrtti Concurrido Feria Sanna Kumpu 47,60 -1,40 10 10 *
45 91 Botnic Agility Club rf BAC 149,44 3,63 25 28,63  
  1 kkette Sally Hit Theroad Celebration Fredrik Kullberg 50,40 1,40 10 11,40 *
  2 cocspa Tarmo Two Pine's Gyrojet Nea Niemi 51,23 2,23 10 12,23 *
  3 keesho Leevi Eswood Leaf Catcher Sannamari Lehto 47,81 -1,19 5 5 *
  69 Kemin Koiraharrastajat ry KEMKO       HYL  
  1 shelam Eetu Storyteller Nina Kärkkäinen       HYL  
  2 shelam Veeti Frostice Exotic Blue Image Ritva Tuominen       HYL  
  3 shelam Eetu Akiliinan Each For All Ritva Tuominen       HYL  
  72 Vaasan Agility-Seura ry VAS       HYL  
  1 keesho Nekku Eswood Nanouk Satu Palomaa       HYL  
  2 koohon Iisa Oorbellen Jennifer Noora Takaveräjä 47,80 -1,20 0 -1,20  
  3 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen       HYL  
  4 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri       HYL  
  89 Kainuun Seurakoira- ja Terrierikerho ry KSTK       HYL  
  1 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen       HYL  
  2 koohon Ronja Cavalriina's Ronja Ragazzi Annika Aavakare 51,33 2,33 0 2,33  
  3 mudi Savu Kisbiró Csokor Annika Vaahtoranta       HYL  
  4 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare       HYL  
  5 koohon Susu Cavalriina's Susa Safira Annika Aavakare       VARA  
  93 West Coast Agility Team ry WECA       HYL  
  1 koohon Bitti Wishdecoy Phantom Nicole Petteri Kerminen       HYL  
  2 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki       HYL  
  3 espves Minttu Zorrazo Bahia Kati Jokimäki 46,50 -2,50 10 10  
  4 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri 43,15 -5,85 5 5  
  5 puli Qtti Narukerän Hulmuhelma Hulda Mari Pelto-Piri       VARA  
  95 Varkauden Palvelus- ja Seurakoirat ry VARPS       HYL  
  1 parson Kiippa Batzi's Mayo Aino Mansikka       HYL  
  2 kromfo Flink Atsalean Ensi Mirva Mustonen       HYL  
  3 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen 37,82 -11,18 0 -11,18  
  4 shelam Tarmo Cloudgarden's Curious Gambler Riitta Mentula-Hyvärinen 45,21 -3,79 5 5  
  97 Länsirajan Kennelkerho ry LRKK       HYL  
  1 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund 39,31 -9,69 5 5  
  2 shelam Zäkä Sleepless Kickin´in Tomas Berglund       HYL  
  3 parson Wilmer Lossinrannan Wilmer-X Ari Korteniemi       HYL  
  4 shelam Spike Sleepless Big Brother Kim Berglund 40,59 -8,41 0 -8,41  
  100 Pumit ry PUMIT       HYL  
  1 pumi Touho Fifikus Taltos Marika Kumpulainen       HYL  
  2 pumi Osku Scirpasta Megugat Julius Laura Nieminen       HYL  
  3 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg 54,70 5,70 10 15,70  
  4 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm 38,96 -10,04 10 10  
  5 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg       VARA  
  106 Kotkan Koiraystäväin Seura KOTKA       HYL  
  1 shelam Hilma Pihlajapirtin Harmione Terhi Helaja       HYL  
  2 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen       HYL  
  3 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund 43,39 -5,61 10 10  
  4 shelam Maire Pihlajapirtin Night Blue Sky Niina Halonen       HYL  
  5 kesvil Carlos Olymbinar's Gordon Susanna Heinonen       VARA  
  113 Pirku ry PIRKU       HYL  
  1 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta virpi Hujanen       HYL  
  2 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta       HYL  
  3 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola 43,71 -5,29 10 10  
  4 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Mika Rahunen       HYL  
  5 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola       VARA  
  117 Joensuun Agilityurheilijat JOA       HYL  
  1 tarupi Uffe Yacatis Dan-Olof Nordärt Laura Melkinen       HYL  
  2 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen 40,27 -8,73 5 5  
  3 koohon Shanti Callitris Girello Erminia Henna Palmunen       HYL  
  4 shelam Dave Amorosan Rauli Soili Makkonen 37,28 -11,72 0 -11,72  
  5 schape Oikku Puuparran Max Niina Mononen       VARA  
  120 Suomen Pyreneläiset ry SUOPY       HYL  
  1 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz       HYL  
  2 pyrpap Kaffe Calins Nounours Cafe Noire Petteri Nurmi 46,93 -2,07 5 5  
  3 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra       HYL  
  4 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto 41,76 -7,24 5 5  
  5 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen       VARA  
  126 Agility Club Of Eastern Finland ACE ry ACE       HYL  
  1 schape Miina Puuparran Saimi Mervi Turunen       HYL  
  2 espves Merri Ferdores Hi-Ho Lets Go Tarja Yli-Tuomi       HYL  
  3 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli 42,36 -6,64 0 -6,64  
  4 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen       HYL  
  5 auskel Ria Maiskis Morinda Outi Ahtiainen       VARA  
  70 Laukaan Koiraharrastajat ry LAUKA       HYL  
  1 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala 56,71 7,71 15 22,71  
  2 cocspa Pepe Namusillan Kaljolainen Tiia Pellonpää 38,20 -10,80 5 5  
  3 lagrom Netta Fotodogin Baby Dianora Kirsi Kateisto       HYL  
  4 androk Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen       HYL  
  116 Cockerspanielit ry COC       HYL  
  1 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen 46,21 -2,79 5 5  
  2 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen       HYL  
  3 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala 41,35 -7,65 10 10  
  4 cocspa Salli Fieldlan Eager Heikki Järvinen       HYL  
  5 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen       VARA  
  115 Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry - Medit I-HAH       HYL  
  1 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen 41,17 -7,83 15 15  
  2 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen 38,65 -10,35 0 -10,35  
  3 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo       HYL  
  4 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari       HYL  
  5 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Alin       VARA  
  77 Lakeuden Agilityurheilijat ry LAGU       HYL  
  1 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää 57,55 8,55 5 13,55  
  2 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari 43,08 -5,92 0 -5,92  
  3 lagrom Muru Lago D'amoren Pesciolina Peter Sippola       HYL  
  4 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi       HYL  
  5 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari       VARA  
  90 Suomen Kromfohrländer ry SKROMFO       HYL  
  1 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki 38,47 -10,53 10 10  
  2 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen       HYL  
  3 kromfo Tyyne Raasillan Blueberry Tanja Virtanen 45,50 -3,50 0 -3,50  
  4 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio       HYL  
  5 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen       VARA  
  88 Tornion Kennelkerho ry TORKK       HYL  
  1 koohon Sinkku Manusia's Woudy Ritva Koivuranta       HYL  
  2 mudi Eira Irhaberki Eira Mari Pilventö 38,71 -10,29 0 -10,29  
  3 shelam Luka Dash'ing Infinite Idealist Jaana Ketola 43,06 -5,94 5 5  
  4 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola       HYL  

*) huomioitu yhteistuloksessa